Aktualności

Mrągowscy policjanci włączyli się w akcję „Mundur na rowerze”

W piątek sprzed budynku Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie ruszyli policjanci biorący udział w sztafecie rowerowej pn. „Kręcimy dla Marcina”. Nasi mundurowi aktywnie włączyli się w pomoc koledze-policjantowi, który zachorował na nowotwór.

Mrągowscy funkcjonariusze postanowili wziąć czynny udział w akcji pn. ,,Kręcimy dla Marcina’’. Ideą rajdu jest nie tylko propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, m.in. przez jazdę na rowerze, ale przede wszystkim zbiórka środków na leczenie Marcina, który choruje na nowotwór. Marcin jest funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Trasa sztafety prowadzi przez 79 miast, a jej długość to ponad 4 000 km. W ramach akcji uczestnicy poszczególnych odcinków przekazują sobie bransoletkę, symbolizującą sztafetową pałeczkę. Cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, to symbole zrzeszenia w nieformalnej grupie „MUNDUR NA ROWERZE”. W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze różnych służb mundurowych z terenu całego kraju. Są to ludzie, których łączy nie tylko służba i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym.

Sztafeta wystartowała z Brodnicy w województwie Kujawsko-pomorskim, a jej meta to stolica Podlasia – Białystok. Ponad 150 policjantów i funkcjonariuszy innych służb przejechało przez 79 miast, przemierzając ponad 4000 kilometrów.

Dobrych serc nie zabrakło i w Mrągowie. W piątek po godzinie 15.00 uczestnicy  sztafety - funkcjonariusze z Olsztyna dotarli przed budynek Komendy, skąd kolejna kilkuosobowa grupa składająca się z miejscowych policjantów pojechała do Szczytna przekazać symboliczną bransoletkę.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy Odział w Przemyślu ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl 90 8642 1155 2015 1506 0396 0003w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina