Aktualności

Policyjne działania – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Mrągowska policja prowadziła akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych.

Wczoraj na drogach powiatu mrągowskiego policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na pieszych i rowerzystów, jak również kierujących stwarzających dla nich zagrożenie. Funkcjonariusze pilnowali czy niechronieni użytkownicy dróg przestrzegają przepisy ruchu drogowego i nie popełniają wykroczeń.

Policjanci w ramach działań  ujawnili 14 pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, aż 12 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Tego dnia policjanci odnotowali również 19 wykroczeń popełnionych przez kierujących  w tym 4 z nich nieprawidłowo zachowało się wobec pieszych.

Działania prewencyjno-kontrolne prowadzone w całym powiecie mrągowskim mają przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz wzrost świadomości zagrożeń wynikających z nieznajomości przepisów ruchu drogowego.  

Niestety tego dnia nie obyło się bez interwencji wobec nietrzeźwych użytkowników dróg.

Po godzinie 09.00 mikołajscy policjanic zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Badanie alkomatem wykazało, że 26-latek wsiadł na jednoślad mimo, że w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Natomiast po godzinie 16.00  w Pieckach na ulicy Zwycięstwa patrol ruchu drogowego intereniował wobec 50-latka, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwści. Badanie alkomatem wykazało, ze miał około 1,2 promila alkoholu w organizmie.