Aktualności

Policjanci na festynach rodzinnych promują bezpieczeństwo

Policjanci uczestniczyli rodzinnych festynach w Pieckach i w Mrągowie. Obydwie imprezy wpisywały się w działania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, co sprzyjało promocji bezpieczeństwa w myśl hasła „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wczoraj w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie odbył się festyn rodzinny. Impreza zrealizowana została w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Celem tego spotkania była integracja społeczności uczniowskiej oraz propagowanie właściwych postaw rodzicielskich i zdrowego stylu życia z dala od narkotyków i alkoholu. Dlatego w przedsięwzięciu uczestniczyli również policjanci, którym zależy przede wszystkim na promocji bezpieczeństwa.

Podczas festynu uczniowie mieli okazję poznać pracę policjantów. W stworzonym przez funkcjonariuszy punkcie, zaprezentowany został policyjny radiowóz, motocykl i łódź, a także sprzęt, który służy im w codziennej pracy oraz materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Podczas spotkania każdy mógł osobiście sprawdzić, jak działają poszczególne przyrządy. Dzieci mogły również wsiąść do pojazdów i obejrzeć od wewnątrz.

W tym samym czasie kolejni funkcjonariusze uczestniczyli w Turnieju Rodzinnym zorganizowanym pod hasłem „Międzypokoleniowo – Radośnie i Zdrowo” przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach. Tam pośród wielu ciekawych atrakcji, również i funkcjonariusze mieli swoje stanowisko profilaktyczne. Tam można było porozmawiać o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, o pracy policjanta oraz o bezpieczeństwie na drodze i wodzie. Dla dorosłych były alkogogle, by sprawdzić na trzeźwo, jak zachowuje się organizm po spożyciu alkoholu. Natomiast dzieci cieszyło robienie odcisków palców.