Podsumowanie działań Znicz - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Podsumowanie działań Znicz

W związku z obchodzonym w dniu 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych i przypadającym w tym czasie wydłużonym weekendem policjanci realizowali działania pn.„Znicz 2018”.

Lokalnie większe utrudnienia w ruchu drogowym występowały głównie 1 listopada na drogach przy cmentarzach. W tym dniu na drogach prowadzących do cmentarzy oraz przebiegających przy cmentarzach, oprócz wzmożonego ruchu pojazdów wzrosło także natężenie ruchu pieszego.  Dlatego na drogach naszego powiatu pracowało kilkakrotnie więcej policjantów niż zwykle. Priorytetem działań policyjnych było  również upłynnianie ruchu na drogach w pobliżu cmentarzy w związku ze zmianami organizacji ruchu. Funkcjonariusze czuwali przede wszystkim nad tym, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na groby naszych najbliższych, a następnie do domu.

W czasie akcji „Znicz 2018”, czyli od środy (31.10) do niedzieli (04.11) policjanci skontrolowali 108 pojazdów. W tym okresie funkcjonariusze nałożyli 15 mandatów karnych, z czego 6 za przekroczenie dozwolonej prędkości. 73 kierowców pouczono, a w przypadku 3 kierowców zostaną przesłane wnioski do sądu. W czasie działań policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy oraz 4 dowody rejestracyjne.

W czasie działań policjanci pracowali na 5 zdarzeniach drogowych. W tym czasie nie ujawniono nietrzeźwych kierowców.