Aktualności

Poprzez zabawę nauka bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Mrągowska policja rozpoczęła realizację kolejnych działań dzięki którym dzieci od lat 4 do 10 - uczą się prawidłowych zachowań na drodze. Uczą się poprzez zabawę - za pomocą zestawu edukacyjnego "Autochodzik".

Zajęcia, na których dzieci poznają zasady ruchu drogowego w szkołach i przedszkolach, policja organizuje często. Ale po raz pierwszy pokazuje dzieciom to o czym mówi. "Autochodzik" to kilkadziesiąt miękkich elementów takich jak pojazdy z materiału, znaki drogowe, przejście dla pieszych. Pozwala to na zbudowanie miasteczka drogowego.  Za pomocą tego zestawu funkcjonariusze mogą w sposób praktyczny wprowadzić dzieci w świat ruchu drogowego. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci maja możliwość odgrywania różnych ról m.in pieszego, kierowcy. Dzięki temu poza teorią, mogą też ćwiczyć właściwe postawy i uczyć się prawidłowych nawyków w ruchu drogowym. Prowadzone w ten sposób zajęcia są zdecydowanie atrakcyjniejsze, a dzieci czują się jak prawdziwi uczestnicy ruchu drogowego.

Co ważne najmłodsi przede wszystkim uczą się przez zabawę. I dzięki temu, że mogą brać udział w tej zabawie i w niej uczestniczyć, dotykać różnych elementów utrwalają sobie bardziej tę wiedzę i szybciej ją przyswajają. W efekcie realizowane w ten sposób zajęcia pomogą w przygotowaniu przedszkolaków, i uczniów do samodzielności w ruchu drogowym. Dziś pierwsze zajęcia odbyły się w przedszkolu Bajka w Mrągowie.

Zakup zestawu edukacyjnego "Autochodzik" sfinansował Urząd Miejski w Mrągowie. Zajęcia odbywają się w ramach działań profilaktycznych m.in. „Bezpieczna droga do szkoły”,  „Na drodze świecę przykładem”.

Chęć udziału w zajęciach należy zgłosić pod nr tel. 89 741 92 47.