Komunikaty

Dzień odblasków 2018 zapraszamy przedszkolaków do udziału w konkursie

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” Policja realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Marzeniem chyba nas wszystkich jest, aby każdy dzień był dniem odblasków, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni na polskich drogach. W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień się staje coraz krótszy, a na źle oświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych zwiększa kilkukrotnie widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

W ramach działań ogłoszony został konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok.

Do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając swoje projekty na adres Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

31 sierpnia ogłoszona zostanie lista laureatów, w konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji o wartości 1500 zł oraz 3 wyróżnienia o wartości tysiąca złotych.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki zarażą swoimi pomysłami na projekt odblasku rodziców, dziadków i rodzeństwo. Chcemy w ten sposób zachęcić wszystkich pieszych do używania elementów odblaskowych. Poniżej publikujemy Regulamin konkursu dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”.

  • Plakat

Pliki do pobrania