Aktualności

Stracił uprawnienia do kierowania rażąco przekraczając prędkość w terenie zabudowanym

Mrągowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km\h. 28 – letni obywatel Holandii za złamanie przepisów ruchu drogowego stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W niedzielę (04.02.2018r.) tuż przed godziną 14.00 w miejscowości Sorkwity policjanci z mrągowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli zbliżającego się z dużą prędkością osobowego mercedesa. Miernik prędkości wskazał, że auto jedzie z prędkością blisko 120 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Kierującym okazał się 28 – letni obywatel Holandii. Za przekroczenie prędkości o 67 km/h w obszarze zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz został ukarany mandatem karnym.

 

Kierowco pamiętaj!

 

Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych, zwłaszcza gdy dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Stanowi to śmiertelne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, którzy nie są chronieni karoserją pojazdu. 

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym kierowca straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli mimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeżeli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.