Aktualności

Wymierzył pistolet w pracownice opieki społecznej. Został zatrzymany

Mrągowscy dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego 45-latka, który podczas interwencji groził pracownicom sorkwickiej opieki społecznej pistoletem, najprawdopodobniej hukowym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu teraz nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (07.02.2018) około godz. 15:00 pracownice sorkwickiej opieki społecznej otrzymały informację o tym, że starsza mieszkanka gminy ubrana nieodpowiednio do pory oku, idzie pieszo krajową szesnastką.

Kobiety postanowiły sprawdzić tę informację, jednak dojeżdżając do opisanego miejsca nie zauważyły starszej pani, dlatego postanowiły sprawdzić jej miejsce zamieszkania. Gdy zapukały do drzwi mieszkania, stanął w nich mężczyzna z pistoletem w dłoni, grożąc kobietom pozbawieniem życia.

Przestraszone urzędniczki natychmiast oddaliły się z posesji, równocześnie powiadamiając o zdarzeniu policję. Po krótkim czasie zauważyły, że mężczyzna na rowerze wyjechał z miejsca zamieszkania. Jednak nie odjechał daleko - chwilę później został zatrzymany przez mrągowskich dzielnicowych. Podczas interwencji policjanci weszli do jego mieszkania, gdzie na łóżku znaleźli pozostawiony pistolet - najprawdopodobniej hukowy.

Mężczyzna został przewieziony na komendę, gdzie po przebadaniu alkomatem okazało się, że był nietrzeźwy - miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Gdy wytrzeźwieje zostaną przeprowadzone z nim dalsze czynności. Za kierowanie gróźb według kodeksu karnego grozi mu do trzech lat więzienia.