Aktualności

14 lutego 2018r. Mrągowo zatańczy i zaprotestuje przeciwko przemocy!

Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Alicja Jakubiak ZUMBA Mrągowo, Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie zapraszają do udziału w przedsięwzięciu „Nazywam się Miliard”. Razem chcemy zaprotestować przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

14 lutego o godzinie 12.00 na placu Unii Europejskiej w Mrągowie mieszkańcy miasta zatańczą, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciwko temu zjawisku. W ten sposób przyłączą się do światowej akcji „One Billion Rising”.

Tego dnia Alicja Jakubiak, trenerka Zumby poprowadzi wszystkich do tańca w rytm piosenki „Break The Chain”. Następnie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnej nauce ZUMBY.

Skąd się wziął pomysł na akcję?

Akcję tę zapoczątkowała w 2011 roku Eve Ensler,by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. Polska akcja nosi nazwę NAZYWAM SIĘ MILIARD. W 2018 roku wspólną akcją chcemy poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym. Będziemy tańczyć i protestować pod hasłem: „Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet”

Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji!