Aktualności

Weekend na drogach regionu – policjanci pracowali na miejscu 24 wypadków

Od piątku na drogach województwa doszło do 24 wypadków drogowych, w wyniku których 34 osoby zostały ranne. Na szczęście nikt nie zginął. W związku ze zmiennymi warunkami pogodowymi policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Mrągowo

Wczoraj po godzinie 17.00 przy rondzie na ulicy Wolności w Mrągowie doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mitsubishi jadący od skrzyżowania z ul. Leśna w kierunku ul. Wolności zjechał z jezdni na chodnik uderzając w znak drogowy, po czym potracił pieszą. Niestety mężczyzna chciał odjechać ale uderzył w kolejny znak i to uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Dodatkowo do auta podbiegł świadek zdarzenia, który gdy tylko poczuł od kierowcy zapach alkoholu zabrał mu kluczyki, a następnie pomógł poszkodowanej. Kobieta została przetransportowana do szpitala, na szczęście okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie

W konsekwencji mężczyzna odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.