Policjanci prezentowali walizkę edukacyjną - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Policjanci prezentowali walizkę edukacyjną

Narkotyki, dopalacze, leki na receptę i z te wydawane bez, a także sposób zwalczania narkomanii, niezwykle ważna profilaktyka i procedury w przypadku ujawnienia w szkole ucznia znajdującego się pod wpływem środków psychoaktywnych. To tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas szkolenia dla grona pedagogicznego z Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie.

Wczoraj odbyło się szkolenie dla nauczycieli ze szkół na terenie powiatu mrągowskiego z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Tym razem policjantki spotkały się z pedagogami z Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie. Podczas zajęć informacyjno-prewencyjnych omówiono zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie różnego rodzaju środków odurzających. Przypomniano także, jakie obowiązują procedury postępowania w przypadku ujawnienia ucznia znajdującego się pod wpływem środków odurzających na terenie szkoły lub w przypadku podejrzenia posiadania przez niego narkotyków.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania walizki edukacyjno-narkotykowej, w której znajdują się rzeczy łudząco podobne do narkotyków, a także przedmioty służące do ich zażywania.

(dk/rj)