Najmłodsi promują odblaski - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Najmłodsi promują odblaski

Świecę przykładem na drodze, noszę odblaski - w myśl tej dewizy odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej w Szestnie. W ramach Ogólnopolskiego Dnia Odblasków policjantka przekazała uczniom odblaskowe opaski. Najmłodsi będą teraz promować modę na obowiązkowe odblaski.

Przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzą systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną m.in. na profilaktykę i edukację w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Świecę przykładem na drodze,  noszę odblaski – to właśnie jeden z tematów spotkań podczas, których poruszane są kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj w ramach Ogólnopolskiego Dnia Odblasków, takie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Szestnie. Uczniowie klas I-III wykazali się ogromną wiedzą na temat zasad poruszania się po drogach pieszych, rowerzystów, a nawet kierowców. Na koniec uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Mrągowie. Tym samym będą teraz promować modę na obowiązkowe odblaski.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

  • Na zdjęciu policjantka wręczająca opaski odblaskowe uczniom klasy I-III, którzy siedzą na ławkach w sali gimnastycznej
    Spotkanie w Szkole Podstawowej w Szestnie
  • W sali gimnastycznej stoją dzieci wraz z policjantką i trzymają w ręku, w górze pomarańczowe opaski odblaskowe
    Spotkanie w Szkole Podstawowej w Szestnie