Aktualności

Jechali z nadmierną prędkością – stracili prawo jazdy na 3 miesiące

Funkcjonariusze mrągowskiej drogówki interweniowali wobec dwóch „piratów drogowych”. Obaj kierowcy pędzili w terenie zbudowanym z nadmierną prędkością. W efekcie za to, że nie zastosowali się do obowiązujących przepisów otrzymali czterystuzłotowe mandaty. Tym samym stracili również prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W codziennej służbie mrągowscy policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolując m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący.

W piątek po godzinie 15.00  funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującej volvo. Kobieta jechała z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jaka obowiązuje na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach. Do podobnej sytuacji doszło dzień później. W tym samym miejscu mieszkaniec Olsztyna jechał 127 km/h. W konsekwencji obaj kierowcy stracili na trzy miesiące prawa jazdy. Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymali mandat w wysokości 400 złotych.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem.